Martina Stoessel actor, Movies with Martina Stoessel - 24 years

Martina Stoessel

Personal info

Birthday 21 March 1997
ID Imdb: nm4842644
Also known as :

Tini Stoessel

TINI

Alive : Yes

Birthday Martina Stoessel: 1997.03.21

Age Martina Stoessel 24 years

Martina Stoessel occupation actor

Known for

Tv - Violetta   Movie - Tini: The New Life of Violetta   Tv - Patito Feo  

Martina Stoessel Muzlera (Buenos Aires, March 21, 1997), also known as Tini Stoessel or TINI, is a singer, actress, dancer and Argentine model. She stood out for playing Violetta Castillo, protagonist... of the telenovela Violetta, Disney Channel Latin America.


Main roles

Filmography Martina Stoessel

Movies with Martina Stoessel

Martina Stoessel in movies (8)
  • 2021 · Movie The Diary
  • 2016 · Movie Tini: The New Life of Violetta
    Violetta Castillo
  • 2016 · Movie Tini: The New Life of Violetta
    Tini/Violetta
  • 2014 · Movie Violetta: La emoción del concierto
    Violetta Castillo
  • 2014 · Movie Violetta en vivo
    Violetta Castillo
  • 2012 · Tv Violetta
  • 2012 · Tv Violetta
    Violetta
  • 2007 · Tv Patito Feo
    Actress

  • All biographies Martina Stoessel in all languages

    English · en

    Martina Stoessel Muzlera (Buenos Aires, March 21, 1997), also known as Tini Stoessel or TINI, is a singer, actress, dancer and Argentine model. She stood out for playing Violetta Castillo, protagonist of the telenovela Violetta, Disney Channel Latin America.

    Romana · ro

    Este cunoscuta sub numele de Tini. S-a nascut la data de 21 martie 1997 in Buenos Aires, Argentina. Este actrita, cantareata si dansatoare. Pe langa voce, canta si la pian. Tatal ei se numeste Alejandro Stoessel si este director la firma Baila Conmigo Paraguay. Mai are un frate mai mare pe nume Francisco Stoessel, cu care are o relatie foarte stransa. \u0218i-a inceput pregatirea artistica de mica, urmand cursuri de teatru, canto si dans. Prima ei aparitie televizata a fost in 2007, in serialul Patito Feo. A mai participat si la show-ul argentinian U-mix impreuna cu protagonistii din serialul \Violetta\. Prietena cea mai buna a Martinei din copilarie a fost Diana, o fata foarte talentata la dans care a aparut, ca si Martina, la multe emisiuni TV. Debutul ei a fost in serialul <em>Violetta<-em>. Prietena ei cea mai buna este Mercedes Lambre (Mechi).

    Views 216